Środy 20.00 – 21.30. Prowadzi Ania Bahniuk

Hula – taniec hawajski. Praca z ciałem i duchem.

Środy 20.00 – 21.30

Prowadzi Ania Bahniuk

Zapisy i informacje: mm@krzywyratusz.pl lub 602 399 963

Cena pojedynczych zajęć – 30zł. Karnet -  4 wejścia – 100zł. Zajęcia ruszają po 17 września, od momentu zebrania się grupy.

Ania Bahniuk - instruktorka tańca hula

Ania Bahniuk – instruktorka tańca hula

O Hula i Ani:

Jestem studentką V roku psychologii, która od lat poszukuje swojej drogi. Podczas tych poszukiwań odnalazłam wspaniałą metodę hawajskiej pracy z ciałem KINO MANA i filozofię hawajską HUNA.  Od ponad 4 lat zajmuję się tańcem Hula. Moimi nauczycielami są Małgorzata Szokalska, polska instruktorka tańca Hula, oraz  Frank Kawaikapuokalani Hewett i Susan Pa’iniu Floyd z Hawajów. 

Od zawsze pragnęłam czuć się wolną i niczym nieograniczoną. Realizować swój talent i dzielić się z nim ze wszystkimi. Gdy przyszedł odpowiedni moment i poczułam, że jestem gotowa, na mojej drodze pojawił się taniec Hula. Od razu od pierwszych zajęć poczułam, że to jest to, czego szukam. Taniec wniósł w moje życie nową, jakość i świeży oddech. Jest to filozofia, która przyświeca memu życiu. Zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę na temat holistycznej pracy z ciałem i sposobach uwalniania nagromadzonych emocji. Interesuje mnie człowiek, jako całość. Dziś wiem, że to jest moja pasja i cel życia. W pracy nad sobą dostrzegam jak wielką moc i działanie posiada taniec Hula. Tańcząc jestem tu i teraz, czuję jak płynę. Jestem ja i wszechświat, który mnie otacza. W tańcu wyrażam to, co gdzieś w głębi mej duszy jeszcze jest ukryte.

Nasze ciało jest odzwierciedleniem ducha jak również niewyrażonych, ukrytych, nieakceptowanych przez nas emocji. Taniec Hula działa na wszystkich poziomach – ciało, umysł, duch. Pozwala uwolnić nagromadzone przez lata emocje i przywrócić równowagę oraz harmonię. Daje wytchnienie i oczyszczenie, dodaje energii. Jest źródłem inspiracji i odnajdywania siebie na nowo. Taniec Hula przepełniony jest mocą i pięknem, napełnia tancerzy Duchem Aloha. Każdy taniec opowiada oddzielną historię, która ma afirmujący wpływ na życie osoby tańczącej. Tańczy całe ciało stopy, kolana, biodra i dłonie. Tancerze całym ciałem przedstawiają historię, wyrażają emocje. Poprzez ruch bioder poruszamy życiową energię. Taniec ten ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Rozluźnia się ciało, stawy, kręgosłup- zwłaszcza odcinek lędźwiowy.

Są dwa style tańca Hula:

auana - współczesny i dostosowany do nowych czasów. Pieśni przedstawiają zdarzenia z współczesnego życia. Ten styl tańca jest bardzo zmysłowy i delikatny. Auana pozwala na zabawę, swobodne i kreatywne ruchy. Tańczony jest do instrumentów strunowych-gitary.

kahiko – styl świątynny, tradycyjny. Tańce Hula kahiko były wykonywane w świątyniach podczas ceremonii religijnych. Ten taniec jest dynamiczny, ruchy oszczędne. Pieśni opowiadają hawajskie legendy, odzwierciedlają surową siłę życia. Tańczony jest do instrumentów perkusyjnych.

Taniec nauczył mnie ogromnej pokory, cierpliwości i bycia uważną na siebie i innych. Otworzyłam się na siebie i na swoje talenty, którymi pragnę się dzielić. W swojej pracy kieruję się zasadami HUNY jak również opieram się na pracach Alexandra Lowena twórcy analizy bioenergetycznej.

Ania

Anna Bahniuk zdjęcie