28,29 listopada, godz. 11.00-15.00

MEDYtuJEMY

Karolina i Maciek Szaciłło

Zaburza trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Osłabia odporność. Obniża koncentrację, a tym samym efektywność w pracy. Przyśpiesza starzenie. Co? Stres. W jaki sposób zmniejszyć swoją podatność na jego działanie? Zapraszamy na dwudniowy warsztat kulinarno – oddechowy: „Odporni na stres”.

W programie:
- pierwszy dzień:
*wykład z psychodietetyki i o zdrowym stylu życia (opowiemy m.in. czym jest stres, w jaki sposób oddech wpływa na jego obniżenie i tym samym zwiększenie efektywności w pracy oraz jak stres i wypierane emocje przekładają się na nasze trawienie, wchłanianie, wagę i zdrowie) połączony z nauką technik oddechowych i relaksacją
*warsztat kulinarny – poznamy sposoby na poprawienie trawienia wywodzące się zarówno ze współczesnej dietetyki, jak i medycyny wschodu (ajurwedy i medycyny chińskiej); skupimy się m.in. na zwiększeniu ognia trawiennego, przyprawach oraz sezonowych warzywach korzeniowych. Przygotujemy wspólny 3-daniowy lunch (z deserem)
- drugi dzień:
*wykład z psychodietetyki i o zdrowym stylu życia (dowiemy się m.in. jakie zdaniem medycyny wschodu są 4 podstawowe źródła energii, jak energia wpływa na naszą podatność na stres i jak w prosty, naturalny sposób zwiększyć jej poziom oraz dlaczego kawa w dużych ilościach zamiast dawać nam siłę, zabiera ją) połączony z nauką technik oddechowych i relaksacją
*warsztat kulinarny – poznamy składniki, które podniosą nasz poziom (nie wywołując jej gwałtownego skoku) energii i pomogą go utrzymać przez cały dzień (m.in. węglowodany złożone jak gryka, komosa ryżowa, orkisz, owies czy brązowy ryż). Pożywienie dostarcza nam energii nie tylko w postaci energii, ale również dzięki zawartości witamin, przeciwutleniaczy, enzymów i minerałów. Na podstawie powyższych przyrządzimy wspólnie 3-daniowy lunch (z deserem)

Cena: 550 zł
Zapisy i dodatkowe informacje: karolina.kopocz@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona (kameralna grupa do 12 osób)

*autorką głównego zdjęcia jest Anna Drozd (www.annadrozd.com)