Pilates z Martą Kalińską

Poniedziałek g.20.00 – 21.30

Cena zajęć – 30zł. Karnet 10 wejść – 250zł.

PILATES
System ćwiczeń opracowany w XX w. przez Josefa Humbertusa Pilatesa. Łączy on w sobie elementy baletu, jogi i ćwiczeń izometrycznych, co rewelacyjnie wpływa na nasze ciało.
Sam Josef Pilates jako dziecko był chorowity i miał ogromne problemy z kręgosłupem. Nie unikał jednak ćwiczeń fizycznych, a później jako student zainteresował się ludzkim ciałem i sposobami na usprawnianie kondycji. Dzięki ciężkiej pracy, z chorowitego chłopca stał się modelem do rysunków anatomicznych. Jego ciało było sprawne i idealnie wyrzeźbione.
Obecnie ćwiczenia Pilatesa w nieco zmienionej formie, nadal przynoszą zaskakujące efekty u osób w różnym wieku.
Przy spokojnej muzyce ćwiczący wykonują określone pozycje pod okiem instruktora. Są to zazwyczaj ćwiczenia na macie, czasami z wykorzystaniem różnych przyborów (piłek, klocków, pasków, wałków, kółek pilatesowych). Każde ćwiczenia ma kilka poziomów trudności, więc każdy jest w stanie w ciągu godziny porządnie popracować z własnym ciałem.

marta_pilates
Marta o sobie: Szczerze mówiąc swoją przygodę z Pilatesem rozpoczęłam przypadkiem i był to dość burzliwy początek :). Zawsze miałam kontakt ze sportem. Najpierw jeździłam na zawody lekkoatletyczne, później trenowałam siatkówkę. Kiedy studiowałam wychowanie fizyczne już pracowałam jako instruktor fitness. Wtedy moją pasją były szybkie, męczące zajęcia połączone z tańcem. W jednym z klubów, w którym pracowałam zostałam jednak wyznaczona do prowadzenia zajęć Pilates. Kiedy poszłam na pierwsze szkolenie, pomyślałam „co za nudy !!” Byłam wtedy jedyną instruktorką, która prowadziła w tym klubie takie zajęcia. Po pierwszym miesiącu prowadzenia zajęć miałam dużą grupę stałych podopiecznych. Z miesiąca na miesiąc obserwowałam jak ogromne postępy robi moja grupa i to było niesamowite uczucie. Na żadnych innych zajęciach te efekty nie są aż tak widoczne. Ludzie dziękowali za to, że przestali odczuwać ból w kręgosłupie, że widzą jak ich ciało się zmienia.
I tak na prawdę to dzięki temu pokochałam Pilates i prowadzę go do dzisiaj. Ciągle się szkolę i pogłębiam swoją wiedzę na ten temat.
Prowadzę oczywiście różne inne zajęcia, które są także moimi ukochanymi zajęciami :) Pilates pomógł mi urozmaicić ćwiczenia na innych zajęciach i trochę inaczej patrzę teraz na pracę z ciałem.
I naturalnie, nie uważam, że Pilates to „nudy” :) Po prostu kocham swoją pracę !!
Bardzo serdecznie zapraszam na swoje zajęcia.