Wykład, trening kulinarny i posiłek – 3 lipca (czwartek) 17.30 – 21.30 (4h)

Dla osób, które chcą gotować zdrowiej i bardziej świadomie.

Prowadzi Katarzyna Jaszczyk-Górska - doświadczona trenerka kulinarna oraz dyplomowany praktyk Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (www.5przemian.pl)

Miejsce: Krzywy Ratusz, ul. Pokrętna 43, Nowa Iwiczna

Termin: 3 lipca (czwartek) 17.30 – 21.30 (4h)

Cena: 160zł (wykład, gotowanie, wspólny posiłek, napój na lato wg 5 przemian)

Zgłoszenia do końca czerwca na adres: mm@krzywyratusz.pl.

Informacje: 602 399 963

altArc3vDFxJul3TzL6Ilaw9ExvqTiEpZsE_uUGNPQWFu0-

Odżywianie wg Pięciu Przemian to filozofia, która daje możliwość wykorzystania właściwości tego, co jemy do poprawy swojego zdrowia i samopoczucia.
Prawidłowa dieta powinna uwzględniać oddziaływanie produktów oraz być dostosowana do pór roku i klimatu, w jakim żyjemy.

Sztuka gotowania wg Pięciu Przemian polega przede wszystkim na zrozumieniu energetycznego działania produktów i ich termiki oraz dostosowaniu ich do pór roku i potrzeb organizmu.

Wiedza na ten temat pozwala na swobodne poruszanie się w tym temacie i postrzeganie tego aspektu w kategoriach możliwości, a nie ograniczeń. To warsztat dla wszystkich, którzy chcą opanować sztukę gotowania wg Pięciu Przemian i skorzystać z możliwości, jakie oferuje. Wiedza na temat termicznych i energetycznych właściwości produktów pozwala również na dostosowanie posiłków do naszych cech indywidualnych i nauczy nas wybierania dla siebie odpowiednich potraw.

Samo gotowanie wg kolejności Przemian to wykorzystanie powyższej koncepcji filozoficznej dla zrównoważenia energetycznego potraw. Posiłki przygotowane wg 5 Przemian są:

- łatwiej strawne
- smaczniejsze
- umożliwiają przyswojenie wszystkich składników pokarmowych,
- a wszystkie narządy są dobrze odżywione a my mamy więcej energii!!!

Uświadomienie sobie, jak duży wpływ ma to, co jemy na nasze samopoczucie i zdrowie sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na przygotowywanie jedzenia i gotowanie. Takie gotowanie nie jest stratą czasu, jest wyrazem dbałości o siebie i swoich bliskich.

Katarzyna Jaszczyk – Górska – od ponad 10 lat nieprzerwanie fascynuje ją medycyna chińska. Uczyła się medycyny chińskiej u nauczycieli Avicenna Institut.
Skończyła 4letni kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzony przez Matthiasa Hunecke i kontynuowała naukę na 4letnim kursie „Diagnostyki różnicowej” prowadzonym przez Claude’a Diolosę. Uzyskała dyplom Instytutu Avicenny z zakresu dietetyki leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Więcej o prowadzącej na www.5przemian.pl.