26 – 27 kwietnia

Wpływ dźwięków na organizm ludzki, zastosowanie w życiu codziennym leczniczego wpływu dźwięku kamertonów na nasz organizm”

leczeniedzwiekiemlsf2a

Terapie dźwiękiem stosowane profilaktycznie pozwalają cieszyć się życiem oraz na długo zachować zdrowie i młodość. Lepiej zapobiegać niż leczyć …. nie czekaj … zacznij od dziś. Dodaj energii zmęczonemu ciału, zrelaksuj się, usuń napięcie i ból spowodowany stresem. Przywróć spokój wewnętrzny i radość w swoim życiu.

Dzięki warsztatowi dowiesz się w jaki sposób dźwięki wpływają na nasz organizm i jak możesz to wykorzystać w życiu codziennym, aby podnieść efektywność swojego życia i pracy oraz jak utrzymać stan swojego zdrowia w harmonii.

Będziesz umiał samodzielnie zastosować te metody w życiu codziennym na sobie i najbliższych.

Będziesz świadomy jak za pomocą dźwięków możesz pomóc sobie i swoim najbliższym :

- w likwidacji stresu,
- w osiąganiu relaksu poprzez rozluźnienie mięśni,
- w zlikwidowaniu nadpobudliwości,
- w wyeliminowaniu bolów głowy i migren,
- w problemach z kręgosłupem, reumatyzmem, gośćcem, sercem,
- w problemach z zasypianiem,
- w problemach z nadwagą,
- we wspomaganiu wydalania toksyn,
- jak pomóc swojemu dziecku z nadpobudliwością ruchową, z autyzmem, z zespołem Aspergera i innymi dysfunkcjami działania mózgu.

oraz dowiesz się jak :

- można je wykorzystywać w kosmetyce,
- pozwala kobietom w ciąży przejść w sposób łagodny i bezstresowy przez wszystkie fazy ciąży i porodu oraz po porodzie,
- poprawić swoje zdolności twórcze, kreatywność, zdolność koncentracji,
- jak wspomagać leczenie chorób nowotworowych.

Podczas warsztatów:

- nauczysz się posługiwać kamertonami,
- poznasz techniki kamertonowe,
- zapoznasz się z szeroką gamą częstotliwości dźwięku,
- nauczyć się akupresury stóp za pomocą jednego z kamertonów,
- zapoznasz się z innymi urządzeniami wytwarzającymi fale dźwiękowe.

Muzykoterapia Komórkowa, jest nowo odkrytą skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób poprzez wykorzystanie naturalnej fali dźwiękowej.

Opiera się na kilkunastu technikach, które powstały m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonych w USA i Francji. Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka oraz przewodzące energię kanały (centra) energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym.  Zaś brak dostrojenia oznacza chorobę. 

Badanie  Fabiena Mamana wykonane w 1981 roku na Uniwersytecie w Paryżu ukazuje komórkę nowotworową HeLa, która z racji swej słabości ulega rozpadowi podczas poddaniu jej działaniu dźwięków skali C-dur.

Pęka ona z powodu NIEUMIEJĘTNOŚCI DOSTROJENIA SIĘ do odpowiednich częstotliwości, przy czym  komórki zdrowe pozostają nienaruszone, a wręcz dodatkowo odżywione.

Muzykoterapia komórkowa daje możliwość uwolnienia się od około 250 różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość.

Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów – KAMERTONÓW, które może zastosować na sobie każdy, bez względu na stan wiedzy muzycznej czy zaawansowania choroby.

To czyni je łatwymi i przyjemnymi w obsłudze narzędziami terapii, która jest absolutnie bezpieczna, nie zna skutków ubocznych.
Nasz organizm jest jednym z instrumentów, który jedynie dostraja się do podawanej częstotliwości i nie ma możliwości aby wchłonął więcej niż potrzebuje.

Już w IX wieku Rudolf Steiner wielki filozof i pedagog,  założyciel szkoły waldorfskiej powiedział, że “Nadejdą takie czasy, kiedy choroba nie będzie określana w taki sposób, w jaki robią to dziś lekarze i psycholodzy, lecz o chorym człowieku będzie się mówić słowami muzyków, jak o rozstrojonym pianinie”.

I własnie teraz nadeszły te czasy – cieszmy się więc i korzystajmy z danych nam możliwości :)

Kiedy: 26-27 KWIETNIA, ; sobota 10-17 niedziela 10-16

Gdzie:  Krzywy Ratusz, Pokrętna 43, Nowa Iwiczna; mapa dojazdu: www.krzywyratusz.pl

Koszt:  450 zł  za 2 dni
można wziąć również udział w jednym dniu warsztatowym cena za jeden dzień 250 zł

Informacje i zapisy:  mm@krzywyratusz.pl, 608 380 380
Miejsce jest zarezerwowane po wpłaceniu zaliczki. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzi: Anna Kamonciak

Certyfikowany muzykoterapeuta komórkowy oraz terapeuta technik zaawansowanych Life Flow Therapy.

Dzieli się od wielu lat aktywnie swoją pasją poprzez koncerty relaksacyjne, koncerty improwizacji muzycznych w Polsce i za granicą, indywidualne sesje muzykoterapii, warsztaty i szkolenia dla dzieci, młodzieży, nauczyciel, firm oraz osób indywidualnych.

Z zamiłowania podróżnik, malarka, grafik komputerowy, rzeźbiarka, ceramik.  Z wykształcenia architekt. Zafascynowana kulturą Indii północno- wschodnich, kulturą buddyjską, Nepalem. Jej  miłością są Himalaje, które za każdym razem odkrywa  na nowo. Każda jej  podróż to również odkrywanie nowych dźwięków i instrumentów, gdyż świat dla niej to właśnie dźwięki, kolory i odczuwanie.

Więcej informacji: www.lifesoundflow.wordpress.com