rozmowa Renaty Arendt-Dziurdzikowskiej i Benedykta Peczko

27 marca (piątek) g.19.00 – spotkanie na temat nowej książki i mężczyzn… – Krzywy RatuszCover_Zrozumiec_Mezczyzne__new_version

27 lutego 2015 r. w wydawnictwie Biały Wiatr ukazała się książka „Zrozumieć mężczyznę”.

Książka to zapis rozmów Renaty Arendt-Dziurdzikowskiej i Benedykta Peczko o męskich pasjach, wyzwaniach, kryzysach, wewnętrznych i zewnętrznych pułapkach, sukcesach i porażkach. O rolach, które mężczyzna pełni. O radości, spełnieniu i sensie życia. O miłości i bliskości. O przemijaniu i wiecznej młodości.

Od Wydawcy Dariusza Wróblewskiego:

Rozmowy zawarte w tej książce uchylają rąbka tajemnicy  wewnętrznego świata mężczyzny. Ten obszerny krajobraz obejmuje zarówno kwestie relacji z samym sobą, z ojcem i matką, z życiowymi partnerkami, z dziećmi. Dotyka sfery pracy, zdrowia, seksualności i ludzkiego spełnienia.  Autorzy z wdziękiem, humorem i mądrością odkrywają wyzwania stojące przed mężczyznami w różnym wieku oraz pokazują możliwości rozwoju i radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Mówi się, że współczesny świat zdominowany jest przez mężczyzn i  przez męskie podejście do wielu kluczowych spraw, zaś kobiety muszą domagać się należnej im pozycji – i  w dużej mierze to jest prawda. Ale prawdą jest też to, że mężczyzna JEST wrażliwy, czuje, myśli i  ma swój bogaty wewnętrzny świat, o którym – z racji wychowania, tradycji czy przyjętych norm – często nie potrafi lub nie chce mówić. Jego prawo.

Lektura tej książki przyda się kobietom, aby zrozumiały, że ON poza siłą i kamienną twarzą ma też uczucia, przemyślenia, lęki i swoje własne niepewności, choć o nich nie mówi, natomiast mężczyźni – mamy taką nadzieję – czytając  o sobie, odczują ulgę, że w końcu ktoś wie, ktoś rozumie, a wyrażenie tego i bycie wysłuchanym czy zrozumianym, jest możliwe.

A może wtedy będzie łatwiej żyć, być razem, kiedy ona na siłę nie pyta, nie domaga się, a on mówi tyle ile potrzebuje, spokojny, że i tak jest zrozumiany.

***

Miejsce: Krzywy Ratusz, ul. Pokrętna 43, Warszawa – Nowa Iwiczna

Termin: 27 marca 2015r. (piątek) g.19.00

Wstęp wolny

***