Inwestycja w Bitcoin – jak ją zaplanować?

Inwestycja w Bitcoin – jak ją zaplanować?

Mimo mniejszego rozgłosu, niż jeszcze kilka lat temu, kryptowaluty nadal są popularnym sposobem na inwestycje. Nie nadają się one jako główny sposób zabezpieczenia naszego majątku, jednak możemy potraktować je jako ciekawy dodatek. Jak wybrać dobrą giełdę i kantor kryptowalut? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu, sprzedaży, wymiany i przechowywania Bitcoina i innych walut cyfrowych? O czym jeszcze pamiętać, jeżeli planujemy taką inwestycję?

1. Giełdy kryptowalut – czym są?

2. Na co uważać wykonując transakcje na giełdach kryptowalut?

3. Kantor Bitcoin – jak wybrać najlepszy?

4. O czym jeszcze pamiętać inwestując w kryptowaluty?

Giełdy kryptowalut – czym są?

Kryptowaluty to popularny sposób na inwestowanie dodatkowych środków. Pozwalają na duży zwrot, chociaż jednocześnie są też obarczeni większym ryzykiem, niż standardowe produkty pod inwestycje. Aby móc dokonywać zakupu i sprzedaży musimy mieć dostęp do giełdy. Giełda kryptowalut działa na takiej samej zasadzie, jak każda inna – możemy realizować na niej transakcje na różne waluty, w tym Bitcoina, po określonych kursach. Wybierając swoją giełdę warto upewnić się, że jest to miejsce sprawdzone i działające legalnie na terenie naszego kraju. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie egera.com.

Na co uważać wykonując transakcje na giełdach kryptowalut?

Giełdy i kantory kryptowalut umożliwiają między innymi zakup wybranej przez nas waluty, na przykład Bitcoina. Wybierając konkretną ofertę dokładnie sprawdźmy, czy faktycznie jest ona dla nas atrakcyjna i korzystna. Zanim dokonamy wymiany, musimy również zaopatrzyć się w portfel do przechowywania kryptowalut – może on mieć również wymiar fizycznego nośnika, jednak pamiętajmy, aby bardzo dobrze go zabezpieczyć. Po założeniu konta i weryfikacji tożsamości przez kantor kryptowalut online zyskamy dostęp do przeprowadzania transakcji kupna i sprzedaży. Jeżeli wybrana strona nie dokonuje weryfikacji, lepiej zrezygnować z takiej usługi.

Kantor Bitcoin – jak wybrać najlepszy?

W kantorze kryptowalut nie tylko kurs jest istotny. Powinniśmy zwrócić uwagę także na szybkość transakcji i czas, w jakim środki pojawiają się w naszym portfelu. Dodatkowo także upewnijmy się, że wybrany podmiot działa w Polsce, ponieważ w przypadku nieporozumień czy błędów w transakcji będzie to dla nas dodatkowa ochrona. Pamiętajmy przy tym, że na rynku kryptowalut zmiany zachodzą zdecydowanie bardziej dynamicznie, niż w przypadku standardowych akcji i udziałów. Z tego powodu zawsze powinniśmy mieć co najmniej jedno dodatkowe miejsce w zapasie, z którego możemy skorzystać w razie potrzeby.

O czym jeszcze pamiętać inwestując w kryptowaluty?

Zakup i sprzedaż kryptowalut jest działaniem, które może przynieść nam znacznie większe zyski, niż klasyczna giełda. Z drugiej strony jest to jednak produkt obarczony większym ryzykiem. Z tego powodu nie powinniśmy traktować Bitcoina jako jedynego sposobu na inwestycje. Jest to bardziej dodatkowa opcja, na którą poświęcamy środki, z których ewentualną stratą będziemy potrafili się pogodzić. Jeżeli podejdziemy do kryptowalut z zimną głową, bez problemu będziemy w stanie na nich skorzystać. Pamiętajmy przy tym, by nasz adres portfela Bitcoin dobrze zabezpieczyć, podobnie jak fizyczny nośnik.

Kryptowaluty to ciekawa dodatkowa opcja na inwestycje, która niesie ze sobą więcej emocji i zmian w czasie, niż standardowe akcje czy obligacje. Może ona stanowić bardziej zmienną część naszego koszyka inwestycyjnego, o którą będziemy bardziej i częściej dbać, niż o opcje długoterminowe.