Najlepsza oferta kredytu

Najlepsza oferta kredytu

Kupujemy szeroki asortyment dóbr: od drobnego sprzętu RTV i AGD, po działki i mieszkania. Co jednak jest rzeczą wspólną dla tych zakupów?

 

Coraz częściej decydujemy się rozłożyć go na raty, czyli bierzemy kredyt. Większość dużych sieci handlowych współpracuje z wybranymi przez siebie bankami, oferując korzystniejsze warunki pożyczki niż gdybyśmy się mieli rozglądać za nią sami. Poszukując samodzielnie możliwości zapożyczenia się, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze okres spłaty zadłużenia, który jest również ważnym czynnikiem przy wyborze sklepu, w którym dokonamy zakupu.

 

Kolejny ważny aspekt to sposób liczenia zdolności kredytowej przez kredytodawcę, czyli najczęściej bank. Jeżeli potrzebujemy czegoś na gwałt, zawsze zostaje możliwość wzięcia tzw. chwilówki, czyli w skrócie – pożyczki na dowód. Cechuje je wysokie oprocentowanie i wysoka prowizja, jednak nie istnieją realne limity ich zaciągnięcia. Tak jak zostało wspomniane przed chwilą, prawdopodobnie najważniejszy aspekt będą stanowić koszty dodatkowe, czyli zarobek banku czy innego kredytodawcy. Przy zakupie mieszkania natomiast, wybór banku udzielającego kredytu hipotecznego, uzależniony będzie wysokością wkładu własnego. Reasumując – wybierając ofertę kredytową, należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na naszą zdolność, a dopiero potem skupić się na wyborze opcji najbardziej opłacalnej.