Praca na etacie i dorywcza.

Praca na etacie i dorywcza.

Pracując 8 godzin, nie mając rodziny, można śmiało poszukać pracy dorywczej, która przyniesie nowe źródło dochodu. To, że jesteśmy jeszcze singlami, nie oznacza, że za chwilę, nie zawrzemy związek małżeński. Dlatego warto, już tworzyć kapitał od młodych lat, by móc w chwili zmiany sytuacji życiowej mieć gdzie sięgnąć po utrzymanie swojej rodziny.

Formy dodatkowego zarobku na etacie.

Jak zwiększyć zarobki pracując na etacie?

  1. Podwyżka wynagrodzenia
    Pracując na etacie, mamy pełne prawo do powiększenia swoich zarobków. I tu można skorzystać z szeregu argumentów, z których wynika, że należy nam się podwyżka. Warto się przygotować na rozmowę z szefem i wyjaśnić, przedstawić szereg dowodów na swoją obronę, by powiedzieć na koniec dyskusji, że ta podwyżka się nam należy.
  2. Praca dorywcza
    Zdarza się, że mamy mnóstwo wolnego czasu, a przy tym chcemy sobie jeszcze dorobić do nowej pralki, nowego okna, czy drzwi. Dlatego też można skorzystać z pracy na pół etatu, która jest mniej płatna, ale i nie jest ciężka. Jednak warto pomyśleć, czy nam się wypłaci, czy jest blisko, czy nie stracimy więcej pieniędzy na jazdę, niż zarobimy.
  3.  Praca przy pisaniu książki
    Jeśli chcemy znaleźć kolejne źródło dochodu, to może to być pisanie, książek, tekstów, artykułów oraz bajek i poezji. Praca stała, czyli etat może nam płatać figla, że nie sposób wyjść z niej. Jeszcze byśmy coś chcieli robić, dlatego pisanie to świetny pomysł, gdzie w pracy na przerwie, czy w wolnej chwili możemy jeszcze napisać tekst, napisać artykuł, czy tworzyć książkę.

Jak łączyć dwie prace, to jest nierealne, ale jest i w dodatku ludzie nawet uczą się w pracy. Studiują i w ten sposób muszą się czegoś nauczyć, by zdać egzaminy.
Reasumując, praca na etacie to jedno źródło dochodu, które jest ważniejsze niż kurs, niż studia, gdy musimy zarobić na swoje utrzymanie. Nie warto rezygnować z pracy, z dnia na dzień, gdyż kiedyś, może za 35 lat obudzimy się na emeryturze.