Kredyt na samochód z ubezpieczeniem od awarii mechanicznych. Ubezpieczenie po zakupie auta

Kredyt na samochód z ubezpieczeniem od awarii mechanicznych. Ubezpieczenie po zakupie auta

Na polskim rynku pojawiła się jakiś czas temu całkiem nowa oferta – poza dobrze znanymi już kredytami samochodowymi, dostępne są ich specjalne wersje, które obejmują ubezpieczenie od awarii mechanicznych. Dotyczy to samochodów zarówno nowych jak i używanych, a działa podobnie jak uzyskiwana po zakupie fabryczna gwarancja firmy produkującej pojazd.

Całkiem nowy produkt

Tego typu innowacyjny kredyt na samochód z ubezpieczeniem jest zupełną nowością na polskim rynku. Bank, który go wprowadził tłumaczy, że można uznać to jako nie tylko sposób na sfinansowanie zakupu samochodu, ale także metoda uniknięcia wysokich kosztów usuwania wszelkich mechanicznych usterek, awarii, frustrujących często właścicieli, obniżających komfort podróży czy nawet całkowicie ją uniemożliwiających. Teraz kupujący już nie musi się martwić, że zbankrutuje podczas zakupu zapasowych części, czy wydatków na robociznę. Przewiduje się, że taka oferta spotka się ze szczególnym zainteresowaniem nabywców aut używanych.

Ubezpieczenie po zakupie auta – jak to działa?

Właściciel samochodu objętego taką ofertą nie musi martwić się o szukanie warsztatu, wystarczy ze zgłosi się na całodobową infolinię i poda informację o awarii, na tym jego rola się kończy. Serwis, który naprawi samochód przesyła rachunek do firmy ubezpieczającej, który pokrywa koszty całej naprawy. Jest to więc duży plus i ułatwienie w wielu nieprzewidzianych sytuacjach.

Tym, co przemawia za skorzystaniem z kredytu z ubezpieczeniem, jest również jego stosunkowo niski koszt, bo klient na początku nie ponosi żadnych wydatków. Składka ubezpieczeniowa doliczana jest do rat kredytu. Z tej atrakcyjnej oferty na razie mogą skorzystać klienci banku, którzy zdecydują się na zakup samochodu nie starszego niż pięć lat, o przebiegu nie większym niż sto pięćdziesiąt tysięcy kilometrów (na dzień zawarcia umowy). Kupowany samochód musi też mieć aktualne techniczne badania oraz ubezpieczenie a ponadto być wyprodukowany na rynek europejski. Należy jednak pamiętać, że trzeba później samodzielnie jeszcze jedno ubezpieczenie po zakupie auta – mowa o ubezpieczeniu OC, które jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców.