Mało kasy godne życie pasztet czyli jak oszczędzić na wodzie – sposoby na niższe rachunki

Mało kasy godne życie pasztet czyli jak oszczędzić na wodzie – sposoby na niższe rachunki

Zasoby słodkiej wody na świecie kurczą się, a jej ceny rosną. Wielu z nas po otrzymaniu rachunków za wodę, chwyta się za głowę, pytając samych siebie: dlaczego tak dużo? I jak to zrobić, żeby płacić mniej? Na szczęście są na to sprawdzone sposoby. Wystarczy zrewidować niektóre swoje nawyki oraz zainwestować w kilka drobiazgów, które pomogą nam zmniejszyć zużycie wody.

Perlator – więcej wody, mniejsze rachunki

Jednym z pomysłów sprzyjających oszczędności jest zamontowanie perlatorów na kranach w kuchni czy łazience. Perlatory mają postać drobnych sitek, nakładanych na wylot kranu, a ich działanie polega na tym, że zwiększają one ciśnienie płynącej wody, powodując, że napowietrza się ona i wypływa większym i szerszym strumieniem niż normalnie. To powoduje, że jesteśmy w stanie umyć ręce czy naczynia znacznie szybciej i zużywając mniej wody.

Ekologiczne nawyki

Warto także zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące między innymi golenia i mycia zębów. Wielu z nas, jeszcze przed wypłukaniem ust czy maszynki do golenia, odkręca kran, a woda leci, nieużywana, pracując na wyższy rachunek. Jeśli nie przemawiają do nas względy ekologiczne, miejmy na uwadze właśnie swoje pieniądze, które uciekają wraz z płynącą wodą.

Tanie zmywanie

Zmywanie to również czynność, która pochłania wiele wody. Wiele osób robi to ciągle pod bieżącą wodą, lejąc całe hektolitry. Jak temu zapobiec? Jednym ze starych i skutecznych sposobów na oszczędności w tej kwestii jest zmywanie w misce lub napuszczenie wody do zlewu zakrytego korkiem i umycie tam wszystkich naczyń. Potem można opłukać je czystą wodą. W taki sposób zużywamy o wiele mniej wody, a pieniądze zostają w portfelu.

Podlewanie roślin

Osoby, które mają działkę lub mieszkają w domu z ogrodem, każdego lata zużywają sporo wody, aby utrzymać rośliny w dobrym stanie. Żeby zaoszczędzić na związanych z tym wydatkach, warto zbierać do beczki lub innego dużego zbiornika wodę deszczową (latem, szczególnie w lipcu, na pewno możemy spodziewać się dreszczów) i to ją w pierwszej kolejności wykorzystywać do podlewania.

Więcej sposobów na oszczędzanie, nie tylko na rachunkach, można znaleźć na blogu mało kasy godne życie Pasztet z dyskontu codziennie na śniadanie wcale nie musi być koniecznością dla osób, które starają się zaoszczędzić – można to robić na inne sposoby, które pozwalają na prowadzenie godnego życia.