Co należy zrobić, żeby zagęścić zarost?

Co należy zrobić, żeby zagęścić zarost?

Rzadki zarost wcale nie musi być powodem do kompleksów. Można sobie z nim poradzić, dzięki codziennym zabiegom. W jaki sposób poprawić jakość brody, żeby stała się piękna, zadbana i zdecydowanie gęstsza?

Skąd się bierze rzadki zarost broda?

Nie za wszystko w przypadku zarostu odpowiadają geny, nie można zatem zrzucać na nie całej odpowiedzialności. Co jeszcze wpływa na kondycję włosów?
Przede wszystkim jest to odpowiednia pielęgnacja – regularna, w oparciu o kosmetyki, dobrze dobrane do potrzeb włosów i skóry twarzy.
Oprócz tego trzeba pamiętać o zróżnicowanej i zbalansowanej diecie, która dostarcza od środka wszystkich niezbędnych składników, służących do budowy włosa.
Na kondycję brody wpływa również, niestety w niekorzystny sposób, stres i niehigieniczny tryb życia. Zbyt mała ilość oraz zła jakość snu, nadmiar pracy i stresujących sytuacji, niedobór aktywności fizycznej – to wszystko sprawia, że włosy stają się coraz słabsze, matowe, a nawet niekiedy zaczynają wypadać.
Aby broda wyglądała pięknie, należy kompleksowo wprowadzić zmiany w życiu, sprawiając, że będzie zdecydowanie bardziej aktywne i zdrowe.