Zastosowanie trawokulek w żywieniu koni

Zastosowanie trawokulek w żywieniu koni

Hodowcy koni stają przed trudnym wyzwaniem, jeśli chodzi o ich karmienie. Oczywiste jest, że wszystkie zwierzęta potrzebują odpowiedniej jakości paszy, aby te łagodne i kochające zwierzęta mogły funkcjonować i rozwijać się bez problemów zdrowotnych. Jednak nie wszyscy o tym wiedzą, a już zwłaszcza te osoby, które zaczynają swoją przygodę z hodowlą koni. Każdego dnia i podczas każdego karmienia należy mieć na uwadze, że są one bardzo podatne na wiele nie oczywistych czynników. W ich przypadku nawet niewielkie ilości złej jakości paszy może wywołać problemy. Nawet przedawkowanie niektórych substancji spowoduje u tych zwierząt drobne kłopoty zdrowotne. Oczywiście na początku brzmi to bardzo skomplikowanie, jednak karmienie konia nie stanowi problemu ale wymaga od nas odrobiny uwagi. Po prostu przestrzegajmy jasno określonych zasad i wszystko będzie w porządku. Oczywiście jednym z głównych pokarmów tych zwierząt jest trawa, możliwa do uzyskania w formie paszy. Zimą nie jest dostępna, ale dlatego że jest suszona i granulowana to dostarcza niezbędnych składników odżywczych.

Co to są trawokulki?

Kiedy badamy nowy dodatek do żywności, czasami natrafiamy na nieodkryte produkty. Jednym z nich są zdecydowanie trawokulki, które powstają podczas długiej i dość złożonej obróbki zielonki pochodzenia naturalnego. Są dostępne tylko z pierwszego pokosu, mają bardzo mocny ale naturalny zapach zachęcający zwierzęta do ich zjedzenia. Ponadto są źródłem niezbędnego błonnika i nie zawierają cukru, ale występują w formie łatwo przyswajalnej, która wpływa na cały układ pokarmowy. Jest to ważne dla koni, ponieważ są bardzo wrażliwe, a ich układ pokarmowy może ulec podrażnieniu. Treść jaką posiadają trawokulki to surowe włókna i białka znacząco przyczynią się do poprawy sytuacji zwierząt i będą wspierać ich rozwój na każdym etapie życia. Właśnie z tego względu warto zdecydować się na taki a nie inny wybór, który będzie niósł za sobą wiele korzyści.

Dlaczego musisz wybrać ten dodatek?

Zdecydowanie warto kupować ten produkt, jeśli szukamy zastępczego dodatku odpowiedzialnego za dostarczanie ważnych substancji odżywczych, komponenty do niego zostały starannie dobrane i gwarantują wysoką jakość. Cała produkcja odbywa się pod ścisłym nadzorem, trawa pierwszego pokosu jest weryfikowana w wielu kątach, które wyeliminują ewentualne nieprawidłowości. Możemy mieć absolutną pewność, że jest to dobry wybór jaki potwierdzają dobre komentarze nie tylko ekspertów ale także hodowców którzy postawili na niego. Zadziała bardzo dobrze, gdy nasz zwierzak ma zbyt duży apetyt. To samo dzieje się o kwestiach układu pokarmowego, które zostały naruszone wcześniej i potrzebują leczenia. Podsumowując, nie ma on szkodliwego usposobienia i nie przyczyni się do upadku zdrowotnego chorych zwierząt. Jest to naturalny produkt, który gwarantuje nam swoją wysoką jakość. Taka forma jest świetna, ponieważ pozwala nam łączyć go z inną paszą właściwą w jedną całość. Kwestie cenowe również wyjdą nam na korzyść, ponieważ są bardzo przystępne.